Суперечки про те, яка вода корисніше: кип’ячена або сира, йдуть не одне десятиліття. А між тим, саме рідина потрібна організму людини щодня і в достатньому обсязі.

Чим же можна без побоювань і ризиків доповнити свій повсякденний раціон? Щоб зрозуміти, яку воду краще пити: кип’ячену або сиру, варто розібратися в потребах організму і можливості, якими володіє вода. Відчуваючи спрагу, більшість людей готове погодитися навіть на рідину з-під крана, питного фонтанчика або колодязя, не піддаючи її термічній обробці. А деякі і зовсім пропагують відмову від кип’ятіння і користуються тільки природними джерелами – артезіанськими свердловинами і джерелами.

Вирішуючи, яку воду краще пити: кип’ячену або сиру, не варто спиратися виключно на поширену думку про те, що термічна обробка при температурі 100 градусів Цельсія миттєво вбиває віруси і бактерії. Деякі мікроорганізми не гинуть навіть при півгодинної обробці. Не кажучи вже про те, що при тривалому кип’ятінні в рідини відбуваються хімічні реакції, що сприяють випаданню солей і вапна, а також підвищення концентрації важких металів за рахунок зменшення обсягів рідкого вмісту.

Кип’ятіння – не найнадійніший спосіб

Намагаючись зрозуміти: вода кип’ячена або сира – яка корисніше, в першу чергу, слід звернути увагу на мінеральний склад. Тут градація буде наступною:

  1. Дистильована. Процес обробки рідини в цьому випадку відбувається з її перегонкою, в результаті, склад істотно збіднюється, але не виживають і небезпечні мікроорганізми.
  2. Кип’ячена. Обробка під впливом високих температур усуває зі складу рідини кисень, мікроелементи, вітаміни. Якщо мова йде про вміст водопровідних труб, наявність в ньому хлору робить кип’ятіння просто небезпечним через високого ризику утворення токсичних сполук. Протягом доби ефект від кип’ятіння втрачається, патогенна мікрофлора розростається, створюючи умови для істотного погіршення якості води.

  3. Природна. Найчастіше артезіанська або мінеральна. Її склад насичений корисними компонентами, а очищення в кращому випадку проводиться шляхом фільтрації, без використання термічної обробки.

Користь для здоров’я – не жарти

Яку воду потрібно пити для здоров’я: кип’ячену або сиру? Якщо мова йде про кип’ятінні водопровідної рідини і споживанні артезіанської або ретельно очищеної бутильованої вологи, другий варіант однозначно буде кращим. А ось власникам криниць у вирішенні питання: яку воду треба пити протягом дня: сиру або кип’ячену, допоможе лабораторний аналіз і система фільтрації. У літній період рідини з природних водойм краще також піддавати кип’ятіння. Взимку досить буде ретельного очищення від домішок і біологічних загроз.

Яку воду корисно пити: кип’ячену або сиру? Санітарні служби в цьому питанні одностайні: спочатку рідина слід ретельно прокип’ятити, а потім – піддати фільтрації. В цьому випадку можна позбутися від шкідливих і небезпечних хімічних сполук. Допомагає і “народний” метод поліпшення якості водопровідної рідини. Її досить відстояти протягом доби, давши можливість летючим з’єднанням хлору випаруватися. В цьому випадку сперечатися про те, яка вода корисніше: кип’ячена або сира, буде просто безглуздо.

Що вибрати на кожен день?

Вирішуючи, пити воду сиру або кип’ячену, варто віддати перевагу найбезпечнішим і комфортним варіантам. В умовах мегаполісу говорити про безпеку рідин і зовсім не доводиться, однак тут теж можна отримати якісне продукт для пиття і приготування їжі. Водопровідну воду в обов’язковому порядку необхідно фільтрувати, бажано за допомогою багатокамерних систем, що дозволяють видалити не тільки джерела бактеріологічної небезпеки, а й інші чинники ризику. Якщо є можливість, для пиття краще купувати бутильовану продукцію.

Call Now Button